piątek, 28 lipiec 2017
www.mdk.zgorzelec.com
Aktualności
Menu główne
Aktualności
Foto Blog
Historia obiektu
Konkursy i przeglądy
Galeria - wystawy
Kontakt
Zam. publiczne
Kino PoZa NoVa
DKF PoZa
Zajęcia
Muzyczne-sala prób
Ork. Mandolinistów
Taneczne
Teatralne
Modelarskie
Plastyczne
Usługi
Sale
Stroje-kostiumy

Kino PoZa NoVa

MDK Fotoblog

Wyszukiwarka
Facebook
Gadu Gadu

Sekretariat gg#: 4946863
Status:

Gościmy
Aktualnie jest 70 gości online
45951249 odsłon
Imieniny
28 Lipca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Innocenty,
Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.
Nowa strona www MDK Zgorzelec
poniedziałek, 07 styczeń 2013

Zapraszamy na naszą nową, oficjalną stronę www która funkcjonuje pod adresem:

www.mdk.zgorzelec.eu


Strona pod adresem www.mdk.zgorzelec.com nie będzie już aktualizowana.

Nowa strona www.mdk.zgorzelec.eu


21 Finał WOŚP - Zgorzelec
środa, 02 styczeń 2013
Plakat
WOŚP coraz bliżej. Zaczynamy zbiórkę fantów
piątek, 07 grudzień 2012
Image

Już tylko niecały miesiąc pozostał do kolejnego, XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, także i tym razem w orkiestrze gorących serc zagra Zgorzelec i jego mieszkańcy. Bawimy się wspólnie w CHR Plaza 13 stycznia 2013. Startujemy o godz. 14.

I właśnie w związku z przygotowaniami do nadchodzącego finału, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zespołom i wokalistom, którzy zadeklarowali chęć wystąpienia podczas styczniowej imprezy przed zgorzelecką publicznością. Dziękujemy. Do tych, których chcielibyśmy zaprosić na orkiestrową scenę, odezwiemy się indywidualnie. Pozostałym jeszcze raz pięknie dziękujemy, ale z uwagi na ograniczone możliwości czasowe finału, w tym roku nie skorzystamy z ich pomocy.

Do wszystkich, którzy to teraz czytają mamy natomiast kolejny apel.
CZEKAMY NA FANTY, które moglibyśmy zlicytować podczas orkiestrowej aukcji. Jeśli macie coś, co na taką licytację moglibyście przeznaczyć, czekamy. Zabawki, pamiątki, różnego rodzaju gadżety na orkiestrową aukcję można dostarczać do sekretariatu MDK codziennie w dni robocze od godz. 8.00 do 15.30.
Mikołajowe zdjęcia
poniedziałek, 03 grudzień 2012
Uwaga, uwaga! Wszyscy, którzy zrobili sobie w niedzielę zdjęcia ze świętym Mikołajem podczas naszej mikołajkowej imprezy, będą je mogli odebrać począwszy od poniedziałku, od godz. 14. Zdjęcia będą do odebrania w portierni MDK za okazaniem żółtego bileciku z numerem. Zdjęcia są oczywiście bezpłatne i będzie je można odbierać przez cały tydzień. Jednocześnie przepraszamy, że nie udało nam się ich odbić na papier jeszcze w niedzielę. Okazało się to niemożliwe technicznie, bo fotki z brodatym świętym zrobiło sobie blisko dwieście dzieciaczków. Mamy nadzieję, że nam wybaczycie. A zdjęcia, przypominamy, już od poniedziałku, 3 grudnia, są u nas do odbioru.
Niezwykła wystawa o zwykłych ludziach
poniedziałek, 03 grudzień 2012
Plakat Od 5 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu będzie można oglądać wystawę pt. „Miasto i jego obywatele. Görlitz i Zgorzelec 1945-1989”. Opisuje ona życie Niemców i Polaków, mieszkańców Görlitz i Zgorzelca pokazując podobieństwa i różnice ich losów w okresie komunizmu. Łatwo też dostrzec ukryte pod pozorem codzienności drugie tło wystawy, którym jest odwaga cywilna, postawa obywatelska oraz dążenie do wolności. Śledzimy w jej trakcie losy wybranych bohaterów, którzy wbrew monopolizacji życia publicznego przez ówczesne władze wykazywali się samodzielnością w myśleniu i działaniu. Zasłużyli się także dla polsko-niemieckiego dialogu obu społeczności miasta, podzielonego przez lata trudna granicą.

W przygotowaniu wystawy uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z obu stron Nysy Łużyckiej. Wspólnie z naukowcami oraz świadkami historii pracowali w laboratoriach historycznych, poświęconych historii miasta i losom swoich rodzin. Wystawa, korzystając z archiwów polskich i niemieckich, pokazuje też liczne prywatne materiały archiwalne, dotychczas całkowicie nieznane.
Towarzyszy jej obszerna książka-kronika Zgorzelca i Görlitz pt. „Dom nad Nysą”. Kuratorem wystawy i autorem kroniki jest dr Kazimierz Wóycicki, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawa powstała w ramach projektu EWT Saksońskiej Agencji Oświatowej „Działalność obywateli na rzecz wolności. Odwaga cywilna w warunkach dyktatury. Saksonia i Dolny Śląsk w latach 1945-1989”. W ramach konkursu na „Modelowy projekt współpracy polsko-niemieckiej”projekt został nagrodzony przez Federalne Ministerstwo Komunikacji, Budownictwa i Rozwoju Miast Republiki Federalnej Niemiec oraz Ministerstwo Infrastruktury Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 5 grudnia o godz. 13.00.
Mamy dla Was świąteczne prezenty!
poniedziałek, 03 grudzień 2012
KartkaPatrzcie i podziwiajcie! Te piękne świąteczne kartki namalowały dzieci - podopieczne Agaty Szmigiel z naszej pracowni plastycznej „Pod kopułą".
Rysunki, naszym zdaniem, są tak świetne, że postanowiliśmy wydrukować je w formie kartek świątecznych. Kartki już wkrótce będą do kupienia w naszym MDK. Nie będą drogie, ich cena ma wynosić od 1,3 zł do 1,5 zł (w zależności od kosztów druku). Co ciekawe, każda karteczka będzie miała własną "stopkę" wydawniczą, a w niej umieszczone będzie imię i nazwisko autora lub autorki rysunku na kartce. Tak więc, oprócz walorów artystycznych, kartki będą miały także wartość pamiątkową dla autorów, ich rodziców i rodziny. Gorąco polecamy.
O tym od kiedy i gdzie nasze świąteczne kartki będą w sprzedaży poinformujemy już niebawem.
Wszystkie prace do obejrzenia tu KLIKNIJ
Obiektywem malowane
poniedziałek, 03 grudzień 2012
PlakatZapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii Dariusza Szczurka.
Będzie ją można oglądać w galerii MDK od 7 grudnia br. do 27 stycznia 2013 r. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 grudnia o godz. 17.
Martwa natura w Plazie
poniedziałek, 03 grudzień 2012
PlakatZapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa uczestników zajęć w naszej pracowni plastycznej "Pod Kopułą". Prace pod wspólnym tytułem "Martwa natura" będzie można oglądać w galerii Centrum Handlowo-Rozrywkowego Plaza w Zgorzelcu przez cały grudzień, styczeń i luty.

Miejski Dom Kultury Zgorzelec 2007